Водіїв почали зупиняти на блокпостах за новими правилами.


Українські правоохоронці та представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) все частіше використовують пункт 7 статті 35 Закону "Про Національну поліцію" для зупинки транспортних засобів на блокпостах. Згідно з цією нормою, поліція може зупинити транспорт, якщо існує рішення про обмеження або заборону руху. Раніше основою для зупинки було перевіряти водіїв на розшук або при підозрі у скоєнні адміністративного правопорушення. Тепер же основним приводом стала наявність рішення про обмеження руху, що може призвести до ситуацій, коли водіям доводиться доводити відсутність підстав для їхньої затримки.
Адвокат Роман Сімутін розповів про випадок зі своїм клієнтом, якого зупинили на блокпосту. Поліцейські та представники ТЦК вимагали документи, загрожуючи затриманням та доставкою до військкомату за порушення правил військового обліку. Їхнім обгрунтуванням був пункт 7 статті 35 Закону "Про Національну поліцію".
Адвокат зауважує, що такі зупинки можуть бути законними, але не завжди. Якщо водія зупиняють без конкретного рішення державного органу щодо обмеження руху або без видимих ознак правопорушення, він має право вимагати пояснень та оскаржувати незаконні дії.
Юрист радить водіям чітко вимагати підстави для зупинки, перевіряти наявність офіційного документа щодо обмеження руху та не передавати документи без законної причини. У разі порушень слід фіксувати дії посадовців і звертатися за юридичною допомогою.
Раніше водіям дали час до 21 березня, після чого передбачено штраф.
Читайте також
- Ціни на нерухомість в Одесі впали — причини
- У Газмережі пропонують важливу послугу за 360 грн — деталі
- ПриватБанк і вклади — як клієнтка ледь не втратила 100 тис. дол
- Ціни на зернові в Україні — за скільки можна продати ячмінь
- Понад мільйон за червень — у кого в Ощадбанку така зарплата
- В обігу був не долар — які гроші цінувалися у США раніше