В Україні скасують Житловий кодекс: що зміниться для власників квартир та будинків.


Уряд України готується до оновлення правил житлової політики. Зареєстровано законопроєкт, який передбачає створення сучасної правової бази для регулювання житлових відносин і відповідає стандартам ЄС. Нові правила мають набути чинності з кінця 2025 року.
Одним з головних нововведень стане створення Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи. Ця система міститиме повну інформацію про житловий фонд країни і громадян, які мають право на соціальне або службове житло. Вона запланована до запуску на другу половину 2026 року.
Для отримання соціального житла будуть встановлені певні умови. Житло повинно відповідати споживчій якості і надаватиметься особам, які потребують соціального захисту або залишили своє місце проживання. Якщо житло надано з приватного фонду, то оплата здійснюється на підставі договору оренди.
Службове житло буде надаватися українським громадянам на підставі договору оренди, щоб вони могли проживати поруч зі своєю роботою. Виселення з такого житла можливе тільки після закінчення трудових відносин.
Також законопроєктом передбачена фінансово-кредитна підтримка, яка допоможе громадянам забудувати, придбати або орендувати житло. Доступні механізми включають пільгові кредити, часткову оплату вартості житла, пайові внески, компенсацію відсотків за позиками, пільгову іпотеку та фінансовий лізинг.
Законопроєкт також визначає підстави для виселення орендарів з житлових приміщень, такі як капітальний ремонт, реконструкція, реставрація або аварійність будівлі.
Читайте також
- МВФ оновив прогноз світового ВВП: що чекає Україну
- Іноземні банки остерігаються фінансувати зелену енергетику в Україні через кризу боргів – інвестор
- Зеленський повідомив про жертви російських ударів та повторив пропозицію до Кремля
- Зеленський слідом за Трампом зібрався на похорон Папи Римського
- Захисники, медики, вчителі: хто найчастіше отримує іпотеку за програмою єОселя
- США утримують лідерство у світовому експорті скрапленого природного газу