В ЄС анонсували жорсткі обмеження для імпортних продуктів: перші деталі.


Європейська комісія має намір змінити політику імпорту харчових продуктів. Згідно з інформацією Financial Times, наступного тижня буде розглянуто можливість посилення обмежень на ввезення продуктів заборонених пестицидів в ЄС.
Комісар з охорони здоров'я Олівер Варгеї наголосив на важливості цієї ініціативи: "Ми маємо чіткі сигнали від парламенту, держав-членів і фермерів: все, що заборонене в ЄС, повинно бути заборонене в ЄС, навіть якщо це імпортний продукт".
Особливо стурбовані питанням імпорту з США, зокрема соєвих бобів, при вирощуванні яких використовуються заборонені в ЄС пестициди. Вивчення Pesticide Action Network Europe показало, що імпортні продукти є серйозною проблемою. Зразки чаю і кави виявилися найбільш забрудненими: 38% зразків чаю і 23% зразків кави містили залишки заборонених пестицидів. Багато забруднених продуктів походить з Індії та Китаю.
Європейські чиновники стресують необхідність наукового підходу до цього питання. "Якщо наука говорить, що це небезпечно, ми не повинні це робити. Якщо ми хочемо мати наукове обґрунтування, то наука є універсальною. Тому ми маємо переконатися, що все, що імпортується, відповідає цьому", - підкреслив Варгеї.
План обмежень є частиною ініціативи "Бачення для сільського господарства", розробленої комісаром із сільського господарства Крістофом Хансеном. Європейські чиновники підтримують необхідність збалансованого підходу, зазначаючи, що "нам потрібна кава, манго та авокадо".
Крім пестицидів, Комісія планує встановити більш суворі стандарти щодо благополуччя тварин у торговельних угодах. Це може допомогти отримати підтримку національних парламентів, які раніше відхиляли деякі торговельні угоди через занепокоєння їх впливом на фермерів та довкілля.
Крім того, стало відомо, що торгівля агропродуктами між Україною та ЄС зросла незважаючи на війну.
Читайте також
- "Ми втомилися": у Трампа зробили різку заяву про війну в Україні
- США передали Україні план Трампа щодо закінчення війни: WSJ розкрив подробиці
- Від постачання зброї до інвестицій у виробництво: ЄС змінює стратегію підтримки України
- Винищувачі Британії двічі за тиждень перехоплювали літаки РФ біля кордонів НАТО
- Кремль готує російське суспільство до можливого тривалого конфлікту з НАТО - ISW
- Закон про землю: хто тепер захищений від повернення майна державі