Сирський сказав, скільки українців потрібно мобілізувати щомісяця.


Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що інформація про мобілізацію в Україні є конфіденційною, оскільки такі дані можуть потрапити до ворога і допомогти йому розробити плани.
"Я знаю всі цифри, скільки цього місяця прийшло людей через рекрутинг, скільки в минулому, але все, що стосується мобілізації, — це конфіденційна інформація. Скажеш одну цифру, а там (вороги, — ред.) швиденько порахують", - сказав він.
Сирський вважає, що можна залучити до армії тих 6 мільйонів чоловіків, які не оновили свої дані в ТЦК. Ключовим кроком є цифровізація, яка дозволить знати місцезнаходження та дані всіх громадян.
Також Сирський підтримав цифру мобілізації в 30 тисяч на місяць, яку назвав президент Зеленський.
Чисельність російських військ, які беруть участь у бойових діях проти України, зростає швидкими темпами. Щомісяця приблизно 8-9 тисяч осіб приєднуються до армії противника, що дає приблизно 120-130 тисяч солдатів за рік.
За його словами, на початку 2025 року угруповання російських сил, які безпосередньо беруть участь у бойових діях проти України, налічувало 603 тисячі осіб, а вже на початку квітня ця цифра зросла до 623 тисяч.
Сирський пояснив, що Росія приваблює солдатів грошима, платячи їм великі суми за контрактами, що є стимулом для них. У таких умовах Україна змушена проводити мобілізацію та переведення.
Росія має мобілізаційний ресурс у приблизно 5 мільйонів осіб, а загальний потенційний мобілізаційний ресурс сягає до 20 мільйонів осіб.
Сирський вважає, що такі дані свідчать про продовження підготовки Росії до довготривалої війни і створюють нові виклики для оборони України.
Читайте також
- Втрати ворога станом на 18 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Ворог наніс ракетний удар по густонаселеному району Харкова: є постраждалі
- Обстріл Миколаєва, Україна та США підписали меморандум: головне за ніч
- Завод Rheinmetall в Україні суттєво перевищить заплановані 150 тисяч снарядів
- Трамп висловився про Зеленського і розповів, коли очікує від РФ відповіді щодо припинення вогню
- Німеччина збільшила список військової допомоги Україні: що до нього увійшло