Росія залучає грецькі танкери для обходу санкцій - зовнішня розвідка.


Українська Служба зовнішньої розвідки повідомила, що Кремль використовує грецькі танкери для фінансування війни проти України. Зокрема, компанія Latsco Marine Management Inc. володіє та керує танкерами HELLAS FIGHTER та HELLAS AVATAR, які прямують до бразильського і португальського портів. Обидва судна плавають під прапором Мальти та мають страхування від шведської компанії The Swedish Club.
Також, грецький судновласник Евангелос Марінакіс контролює компанії, що займаються перевезенням російської нафти. Він володіє танкером AKRISIOS, який рухається до бразильського порту "Ітакі". Це судно керується компаніями Capital Ship Management Corp. та Capital Maritime&Trading Corp. Попереднє страхування танкера забезпечила компанія Steamship Mutual.
Під прапором Мальти пливе танкер AGIOS GERASIMOS, що належить компанії Eastern Mediterranean Maritime Ltd. Судно має страхування від британського страхувальника NorthStandart P&I Association і прямує до індійського порту "Мундра".
Також, учасником цієї схеми є танкер PORTOFINO, що належить компанії Alberta Shipmanagment Ltd. та рухається до турецького порту "Мармара-Ереглісі". Судно вже здійснило 35 STS-операцій та неодноразово вимикало систему AIS. Воно має страхування від британського об'єднання UK P&I Club.
Усі ці танкери мають страхування у клубах P&I, що дає їм можливість безперешкодно заходити у міжнародні порти та продовжувати комерційну діяльність. Таким чином, P&I клуби допомагають Росії отримувати прибутки від нафтогазового експорту та підтримувати її агресію проти України.
Читайте також
- Чеченський лідер у Страсбурзі: Російська псевдоопозиція — це м'яка сила Путіна
- Віоткофф назвав умови Путіна на переговорах: Україні, можливо, доведеться поступитися
- США встановили дедлайн щодо України: можуть відмовитися від мирних зусиль
- США озвучили європейцям своє бачення припинення вогню в Україні
- Нова загроза: РФ тестує зброю масового ураження на українцях
- У ЗСУ назвали недоліки дронів на оптоволокні