Правоохоронці розкрили, скільки військових повернулися на службу після СЗЧ.


Свіжі дані від Державного бюро розслідувань показують, що майже 21,1 тисячі бійців повернулися на службу після самовільного залишення військових частин протягом трьох місяців - з листопада 2024 року по березень 2025 року. Найбільше військовослужбовців повернулися до Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Термін звільнення від відповідальності для тих, хто добровільно повернувся, вже минув. Після повернення на службу бійці мали подати звіт про поновлення на службі, що активувало чіткий алгоритм дій, таких як оформлення документів і відновлення виплат. Військовослужбовці, які самовільно залишили підрозділ після 1 березня 2025 року, також повинні повернутися на службу, але механізм їхньої легалізації буде трохи відрізнятися.
За даними додатку "Армія+", протягом минулого тижня понад 300 військовослужбовців подали звіти про повернення до війська після самовільного залишення. Варто відзначити, що більшість випадків самовільного залишення сталася не на фронті, а в навчальних центрах, тоді як у бойових підрозділах таких випадків менше.
Закон про добровільне повернення на службу
Закон №12095, який був прийнятий Верховною Радою, стосується добровільного повернення на службу осіб, які вперше самовільно залишили військові частини або дезертували. Протягом дії воєнного стану, військовослужбовці, які добровільно повертаються до місць служби та висловлюють готовність продовжити військову службу, можуть продовжувати службу за контрактом.
Читайте також
- У російському Саранську дрони уразили унікальний завод з виробництва оптичного волокна
- Сирський: у березні українські безпілотники знищили понад 77 тисяч ворожих цілей
- Удар по Кривому Рогу. Трирічний Тимофійко не вижив
- Карта бойових дій в Україні станом на 5 квітня 2025 року
- Удар по Кривому Рогу, вибухи в Росії: головне за ніч
- СБУ викрила командування, причетне до обстрілу Палацу Потоцького в Одесі