Опитування показало, скільки українців у Польщі задоволені зарплатою.


За результатами опитування, 85% українців, які працюють в Польщі, вважають, що їх зарплатня відповідає їх професійному рівню. Крім того, 70% з них успішно заощаджують частину свого доходу щомісяця.
Задоволеність українських працівників в Польщі пояснюють зростанням зарплат, що робить її привабливою для українських мігрантів. У 2025 році очікується подальше зростання мінімальної та середньої зарплати в Польщі.
З початку 2024 року мінімальна зарплата в Польщі збільшилася до 4 626 злотих брутто, а з 1 липня планується подальше підвищення до 4 825 злотих брутто.
Після сплати податків, розмір заробітної плати становить 3 701 злотий нетто з січня і 3 860 злотих нетто з липня. Середня зарплата в Польщі до оподаткування у 2024 році складає 7 874 злотих, а після оподаткування - 5 681 злотий.
У 2025 році очікується подальше зростання середньої заробітної плати, до 8 673 злотих до оподаткування і 6 938,40 злотих після оподаткування.
Україна також спостерігає позитивний темп зростання зарплати, але вона значно нижча, ніж у Польщі. Ця різниця може стати перешкодою для повернення українців на батьківщину після війни.
Зарплата є одним з факторів, який впливає на ринок праці та мобільність українських працівників в Польщі. За результатами опитування, 23% респондентів змінили роботу двічі, 22% - тричі, 17% - один раз і 9% - чотири рази. У той же час 18% українців залишилися на своєму першому місці працевлаштування.
Поточні результати дослідження відрізняються від попередніх даних, зібраних в 2023 році. Тоді половина респондентів не міняла роботу, а 25% змінили один раз.
Нагадаємо, що для отримання допомоги за кордоном українцям потрібно підтвердити трудовий стаж.
Читайте також
- Супермаркети оновили ціни на консерви: що тепер із кукурудзою та горошком
- "Путін веде вас у прірву": сенатор Грем звернувся до російського народу після загроз Трампа
- Зеленський: У Росії повинні відчувати наслідки того, що роблять проти України
- Виїзд чоловіків за кордон: Лісовий розповів про можливі пом'якшення правил
- "Дуже погані речі": Трамп перейшов до прямих погроз Путіну
- Кінець "торговельного безвізу": що зміниться для українських експортерів з 6 червня