Навіть із заповітом: українцям показали, що не можна передати у спадок у 2025 році.


Передача спадщини в Україні: що варто знати
При спадкуванні українці повинні враховувати юридичні обмеження та особливості. У Законі про цивільний кодекс України чітко визначені права та обов'язки, які не можуть бути передані спадкоємцям, а також особи, які можуть бути позбавлені права на спадщину.
Згідно з Цивільним кодексом України, разом з майном спадкоємець може отримати борги покійного родича, тому важливо дослідити всі деталі перед взяттям спадщини.
"Разом із майном спадкоємці можуть отримати й деякі борги покійного родича, тому важливо детально проаналізувати всі деталі перед прийняттям спадщини,"- наголошується у положеннях закону.
Статтею 1219 Закону про цивільний кодекс України (ЦКУ) визначено, що до прав та обов'язків, які не можна успадкувати, відносяться: членство в організаціях, право на компенсацію за шкоду здоров'ю, певні види боргів та кредитів, особисті немайнові права, право на аліменти, пенсії та соціальна допомога.
Окрему увагу закон приділяє особам, які можуть бути позбавлені права на спадщину.
"Подружжя, чий шлюб визнано недійсним; особи, які перешкоджали складанню заповіту; батьки, які були позбавлені батьківських прав і не відновили їх до моменту смерті спадкодавця; особи, які свідомо позбавили життя або здійснили замах на спадкодавця або інших спадкоємців, та ті, хто відмовився доглядати за спадкодавцем у безпорадному стані, втрачають право на спадкування,"- зазначається у статті 1224 Цивільного кодексу.
Читайте також
- МВФ оновив прогноз світового ВВП: що чекає Україну
- Іноземні банки остерігаються фінансувати зелену енергетику в Україні через кризу боргів – інвестор
- Зеленський повідомив про жертви російських ударів та повторив пропозицію до Кремля
- Зеленський слідом за Трампом зібрався на похорон Папи Римського
- Захисники, медики, вчителі: хто найчастіше отримує іпотеку за програмою єОселя
- США утримують лідерство у світовому експорті скрапленого природного газу