Nature: Відкриття на астероїді ставить під сумнів теорію походження життя.


Астрономи з NASA повідомляють, що фрагменти астероїда Бенну містять всі хімічні елементи, необхідні для виникнення життя. Однак, зразки астероїда відрізняються від земних організмів, що ставить під сумнів існуючі теорії.
Згідно з дослідженням, зразки містять всі 5 нуклеїнових основ ДНК і РНК, а також 14 з 20 амінокислот, які зустрічаються у білках. Але науковці здивувалися тим, що амінокислоти в зразках астероїда мають майже однакову кількість "лівосторонніх" і "правосторонніх" форм, тоді як на Землі переважають "лівосторонні".
За словами Деніела Главіна, співавтора дослідження та астробіолога з NASA, "значущість цих результатів у тому, що ми знайшли їх у непошкодженому зразку". Зразки Бенну були досліджені у надчистій лабораторії в інертному газі, тому не забруднювалися земними молекулами.
Додатково, інше дослідження опубліковане в Nature, вказує на те, що матеріал з астероїда багатий на солі, які утворилися мільярди років тому, коли водні ставки на астероїді випарувалися. Хоча ознак життя не виявлено, такі солоні водойми могли створити сприятливу середу для розвитку хімічних процесів, які привели до виникнення життя.
Ці відкриття стали можливими завдяки місії OSIRIS-REx, яка коштувала 1,2 мільярда доларів. Космічний апарат зібрав зразки з поверхні Бенну і приземлився на Землю, де вони були досліджені.
Читайте також
- ЗМІ розкрили деталі можливого мирного плану для України
- Імпорт цивільних безпілотників в Україну зріс на третину з початку року
- В Україні модернізують систему управління оборонними ресурсами за стандартами НАТО
- Війна у Газі: як ХАМАС викривлює статистику загиблих - дослідження
- У ЗСУ пояснили, чому російські війська відступають із західних околиць Покровська
- Втрати ворога станом на 22 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ