Наявність української мови в школах викликає розгортання протестів.


Президент Дональд Трамп анонсував нові мита на імпортні товари з іноземних країн. За цими новими заходами передбачається базові збори в розмірі 10% на імпорт, а також "індивідуальні взаємні вищі" мита на деякі країни, повідомляє Білий дім. Американські виробники креветок відчули полегшення від цих мит.
Згідно з компанією Bosarge Boats, яка спеціалізується на виробництві креветок, ці мита "кинули нам кривдник" в непростій внутрішній галузі креветок. За словами представника компанії, раніше наявність недобросовісної конкуренції у закордонному аквакультурному секторі негативно позначалася на внутрішньому ринку креветок, але ці мита дали можливість вижити й дочекатися кращих часів.
Домашнє виробництво креветок у Мексиканській затоці та Південному Атлантичному регіоні зазнає значного зниження вартості креветок, як свідчать дані Національного управління охорони довкілля та рибництва США (NOAA Fisheries): з 522 мільйонів доларів у 2021 році до 269 мільйонів у 2023 році, за даними Південно-західного Союзу креветок - торгової організації, яка об'єднує рибалок, переробників креветок та інших зацікавлених сторін з восьми штатів.
Міс Борсанж зазначила, що ці мита допоможуть створити рівні умови для американського ринку креветок порівняно з закордонними виробниками. Адже 94% споживання креветок в США припадає на імпорт, причому основними постачальниками є Індія, Еквадор, Індонезія, В'єтнам, Таїланд та Аргентина, як повідомляє Південно-Західний Союз креветок.
Організація також вказує, що субсидії, примусова праця та інші фактори роблять виробництво креветок у закордонних країнах дешевшим, що шкодить американській креветковій промисловості.
Журналістка Хью повідомила, що Міс Борсанж отримує ціни за креветки, що платилися у 1980-х роках, при тому, що вона працює за цінами на 2025 рік.
За словами Південно-західного Союзу креветок, ці нові мита "повільніше будуть регулювати імпорт та запобігатимуть повній залежності американського ринку від закордонних виробників креветок, коли влада займеться шкідливими торговельними політиками та проблемами в контролю."
Із середини березня президент вже вводив інші мита. Наприклад, 25% мито було введено на імпорт сталі і алюмінію.
Читайте також
- Україна планує запровадити сертифікати вакцинованості проти COVID-19
- Україна отримала допомогу в боротьбі з пандемією від міжнародних партнерів