Китай відмовився від російське вугілля на користь монгольського.


Китай збільшує закупівлі вугілля з Монголії та Австралії
За даними Bloomberg, у минулому році Китай значно збільшив закупівлі вугілля з Монголії та Австралії, тоді як поставки від Росії зменшилися. Зараз, коли попит на вугілля в Китаї стабілізується, Монголія може зберегти або навіть збільшити свою частку на ринку країни за рахунок Росії.
Загальний обсяг імпорту вугілля зріс на 14% до 543 мільйонів тонн у 2024 році, при цьому поставки з Австралії зросли майже на 60%. Експорт вугілля з Монголії збільшився на 19%. Індонезія залишається найбільшим постачальником Китаю, хоча зростання тут було невеликим.
У Росії збитки, так як ціна на її вугілля є високою, а нові санкції США можуть зробити експорт ще менш привабливим для китайських покупців цього року.
Монголія ж отримує вигоду від свого віддаленого розташування від Китаю та прагне закріпити це за допомогою поліпшення залізничного сполучення. На відміну від Австралії, яка постачає вугілля на велику відстань та може реагувати на зростання цін в інших країнах Азії, більшість клієнтів Монголії знаходяться в Китаї.
У минулому році Монголія стала найбільшим постачальником коксівного вугілля для виплавки сталі у Китаї. Попередні незгоди з приводу узгодження специфікацій залізниці країни з китайськими були подолані, і тепер уряд Монголії активно працює над поліпшенням залізничного сполучення на кордоні, що може в подальшому призвести до подвоєння обсягів поставок вугілля до Китаю.
Читайте також
- Перспективи ядерної угоди: таємні контакти між Іраном і командою Трампа
- Європа шукає шляхи стримування Росії без миротворців
- Ядерна загроза: Україна отримає ізраїльську плацентарну терапію проти радіаційного ураження
- ЗМІ розкрили деталі можливого мирного плану для України
- Імпорт цивільних безпілотників в Україну зріс на третину з початку року
- В Україні модернізують систему управління оборонними ресурсами за стандартами НАТО